Csillag inaktívCsillag inaktívCsillag inaktívCsillag inaktívCsillag inaktív

Tisztelettel  köszöntöm Gidófalva község  weblapjának  böngészőit!

A község az Olt bal partján, a Bodoki hegység szomszédságában terül el. Közigazgatásilag két falu: Angyalos és Gidófalva, valamint két ikerfalu: Fotos-Martonos és Étfalva-Zoltán alkotja. Mintegy 2600 lakójának nagy része református felekezetű és magyar nemzetiségű, de a magyarul beszélő roma kisebbség aránya is igen jelentős. Az utóbbi években a község infrastruktúrája és középületeinek helyzete jelentősen javult.  A község értékes népi lakóházai, kúriái, templomai közül kiemelkedik a tizenkétszögű kőfallal körülvett gidófalvi református vártemplom. A XIII-XIV. században, több falu összefogásával épült templomon román kori, gótikus és reneszánsz stílusjegyek egyaránt fellelhetőek. Az elmúlt évek falkutatásai páratlanul értékes, XIV. századi falképeket hoztak felszínre, köztük Szent László legendájának részleteivel.